Wolsztyn: Podejrzany o zabójstwo pozostanie jednak w...

  Wolsztyn: Podejrzany o zabójstwo pozostanie jednak w areszcie

  Danuta Rzepa

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie 19-letni Mikołaj K. z Wolsztyna, któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 18-letniej Justyny Mrozek.
  Został on zatrzymany w czerwcu, po roku od znalezienia zwłok dziewczyny. Sąd Rejonowy w Wolsztynie aresztował Mikołaja K. na trzy miesiące, a Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał tę decyzję, oddalając zażalenie złożone przez obrońców podejrzanego.

  Mężczyzna został poddany badaniu psychiatrycznemu, ale jego wynik nie pozwolił na postawienie jednoznacznej diagnozy. W związku z tym Sąd Okręgowy w Poznaniu przedłużył tymczasowe aresztowanie o kolejne trzy miesiące i zarządził obserwację psychiatryczną.

  Potrwa ona około ośmiu tygodni - informuje Urszula Świąder, prokurator rejonowy w Wolsztynie. - Jej przeprowadzenie jest konieczne, by skierować akt oskarżenia do sądu.

  Jeszcze nie wiadomo, czy podczas procesu bliscy Justyny wystąpią w charakterze oskarżycieli posiłkowych. Obecnie poszukują oni łańcuszka i paska, które wolsztynianka miała na sobie w dniu zaginięcia.

  Miejsce znalezienia tych rzeczy może dać odpowiedź na pytanie, czy Justyna dobrowolnie wsiadła do samochodu, czy też zabrano ją siłą - mówi ojciec Justyny Włodzimierz Mrozek. - To dla nas bardzo ważne.

  Aktu oskarżenia nie ma też jeszcze w sprawie drugiego morderstwa, do którego doszło na początku sierpnia tego roku w podwolsztyńskim Karpicku. Znaleziono tam zwłoki 34-letniej Małgorzaty S., a zarzut zabójstwa prokuratura przedstawiła jej mężowi 32-letniemu Ryszardowi S. Obecnie przebywa on w areszcie, a na dniach ma zostać poddany badaniu psychiatrycznemu. Sześcioletnim synem małżonków zaopiekowała się rodzina Małgorzaty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo