Rydzyna: Kara na samorząd za nadużycia

  Rydzyna: Kara na samorząd za nadużycia

  SK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prawie 12 tysięcy złotych kary na samorząd Rydzyny nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta za nadużycie pozycji dominującej poprzez między innymi zobowiązanie inwestorów do sfinansowania kosztów budowy sieci wodociągowej i jej nieodpłatnego przekazania na rzecz gminy.
  Inwestycje związane z budową sieci wodociągowych na terenach, na których do tej pory jej nie było, gmina planuje z wieloletnim wyprzedzeniem. Tym czasem niektórzy właściciele gruntów nieobjętych tym planem już w tej chwili chcą wznosić domy. Aby uzyskać zgodę na budowę muszą jednak na własny koszt doprowadzić wodę, a następnie sieć oddać gminie.

  I właśnie taką praktykę UOKiK uznał za nadużycie. Jednocześnie wskazał na możliwość czerpania przez gminę z tego tytułu nieuzasadnionych korzyści.

  Urząd zakwestionował też narzucanie inwestorom konkretnego wykonawcy sieci. Poprzez takie działania gmina mogła skutecznie ograniczyć konkurencję. Samorząd nie odwołał się od decyzji UOKiK. Teraz na jej podstawie inwestorzy mogą podjąć rozmowy na temat zwrotu części kosztów doprowadzenia wody.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo