Sport

Skład na szlagier z Legią bez Hernana Rengifo

Czy czas Hernana Rengifo w Lechu dobiega powoli końca? 26-letni napastnik znów zanotował beznadziejny występ, a najbardziej denerwujące jest to, że nie wykazuje żadnej ochoty do walki.
    Peruwiańczyk był w ubiegłą sobotę w meczu Lecha z Odrą Wodzisław najsłabszym piłkarzem na boisku. Powinien zostać zmieniony już w pierwszej połowie. Trener Jacek Zieliński dał mu jeszcze szansę po przerwie, ale przez kolejnych 20 minut "Renifer" zawiódł na całej linii. Szkoleniowiec Kolejorza i kibice mają powoli dosyć chimerycznego napastnika, który tylko w wywiadach deklaruje swoje przywiązanie do Lecha. Na boisku sprawia wrażenie, jakby chciał oszczędzać, by nie narazić się na kontuzję i po sezonie odejść za darmo do innego klubu.

- Próbowaliśmy rozmawiać z Hernanem o nowym kontrakcie, ale on za każdym razem odsyła nas do swojego menedżera. Tymczasem Ricky Schanks ani nie odbiera od nas telefonów, ani nie odpowiada na faksy. Jakby zapadł się pod ziemię - mówi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk.

Tylko raz Rengifo zagrał tak, jak się to od niego oczekuje. Było to w meczu z GKS Bełchatów, kiedy wszedł z ławki rezerwowych i doprowadził do wyrównania. Szybko jednak spoczął na laurach. Może powrót na ławkę w piątkowym meczu z Legią znów dobrze mu zrobi...

Trener Zieliński poważnie zastanawia się nad tym rozwiązaniem, bo zamiast bezproduktywnego napastnika w Warszawie bardziej potrzebny będzie "gryzący trawę" od pierwszej do ostatniej minuty środkowy pomocnik. Legia gra bowiem w środku pola trzema zawodnikami, a Lech, który preferuje system 4-4-2 z szeroko rozstawionymi bocznymi pomocnikami, wystawia w tym miejscu tylko dwóch piłkarzy.

A to oznacza, że w niektórych sytuacjach gospodarze mieliby przewagę 3:1, gdyż Semir Stilić zupełnie nie nadaje się do zadań defensywnych i rozbijania ataków rywali.