Pod pachę ze sztuką

  Pod pachę ze sztuką

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na świecie jest to praktyka powszechna, że nauka i sztuka, żyją w symbiozie z przemysłem. W Polsce ciągle związki te traktowane są jako coś wyjątkowego i osobnego.
  Światowe Dni Innowacji, które w przyszłym tygodniu odbywać się będą w Poznaniu, mają być zwiastunem nowego myślenia. Cieszę się, że w Poznaniu będzie można zwiedzić Hotel Polonia, w którym zostanie pokazany nagrodzony Złotymi Lwami w Wenecji projekt Kobasa Laksy i Nicolasa Grospierre'a "Budynków życie po życiu".

  Jeszcze bardziej cieszy mnie idea Ewy Łowżył, której nie wystarcza stawianie kontenerów sztuki w Poznaniu. Przekonała gospodarzy największych miast w Wielkopolsce, aby i oni ustawili na rynkach swoich miast kontenery, które nie szpecą. Może za rok lub dwa kontenery sztuki zawitają do miasteczek, a nawet wsi.

  Historia lubi się powtarzać. Artyści zawsze wędrowali: grali na placach, malowali i komponowali w pałacach i dworach. Zmieniła się tylko technologia, materia i idee. A jeśli chce te działania wspierać biznes, to tylko przyklasnąć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo