Koło: Uratowali tonącą dziewczynkę, dostaną medale za odwagę

  Koło: Uratowali tonącą dziewczynkę, dostaną medale za odwagę

  AK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Medalami "Za ofiarność i odwagę" uhonorował dwóch mieszkańców Koła prezydent RP. To zaszczytne odznaczenie zostało przyznane Edmundowi Szypurze i policjantowi Mirosławowi Michalakowi, którzy w połowie stycznia z narażeniem własnego życia uratowali 9-letnią dziewczynkę, pod którą załamał się lód na Warcie.
  O nadanie im medali wystąpił burmistrz Koła. Uroczystość odznaczenia odbędzie się 29 września w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

  Bohaterski czyn obu panów już wcześniej docenili wojewoda, komendant wojewódzki policji i burmistrz Koła, którzy wkrótce po zdarzeniu spotkali się z nimi i podziękowali za wspaniałą postawę. Tylko dzięki spostrzegawczości, odwadze i opanowaniu Bożeny i Edmunda Szypurów, którzy zauważyli tonącą dziewczynkę i ruszyli jej na ratunek oraz pomocy policjanta z kolskiej komendy, udało się uniknąć tragedii.

  Wyróżnieni mówią, że każdy zrobiłby na ich miejscu to samo. A jednak tylko oni pospieszyli z pomocą, choć zdarzenie widziało więcej osób.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo