Szalony jubileusz statecznej uczelni, czyli Noc Naukowców w...

  Szalony jubileusz statecznej uczelni, czyli Noc Naukowców w Poznaniu

  Maria Nowak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jubileusz swojego 90-lecia Politechnika Poznańska rozpoczyna szaloną imprezą czyli "Nocą Naukowców". Wczoraj na próbie generalnej przed imprezą zaproszono dziennikarzy do tajnego laboratorium, gdzie powstają samoloty bezzałogowe, zdolne śledzić dzień i noc każdy nasz krok - w czasie Nocy Naukowców laboratorium otworzy się dla wszystkich.

  Studentki architektury pokażą się w strojach inspirowanych przez architekturę, dzieci będą budowały roboty z klocków lego, a najodważniejsi zmierzyć się będą mogli z wyzwaniami ekstremalnymi: najwyższą i najniższą temperaturą, z ogromnymi ciśnieniami i siłami, ze zjawiskami bardzo szybkimi i bardzo powolnymi. Autorem show "Fizyka ekstremalna" jest znany popularyzator, dr Adam Buczek, zwany "poznańskim Dawidem Copperfieldem".
  Będzie też tradycyjnie konkurs na najgłośniejszy krzyk, piknik lotniczy na powietrzu i wykład o matematycznych modelach szczęśliwego małżeństwa. W laboratorium szalonego chemika będzie można samemu przeprowadzać eksperymenty, a potem zagrać w piłka-rzyki zgodnie z zasadą ergonomii. To nie wszystko, bo choć Politechnika Poznańska jest głównym organizatorem nocy, dołączyły się inne uczelnie, między którymi w tę jedną noc będzie krążył bezpłatny autobus, dowożący głodnych wiedzy do UAM, Uniwersytetu Przyrodniczego i PCSS. Noc Naukowców, czyli zabawa z nauką, w tym samym czasie trwa w całej Europie w kilkuset miastach: rozpoczyna się 25 września o godz. 16 i trwa do ostatniego uczestnika - rok temu skończyła się o godz. 3 nad ranem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo