Oto teatralni ulubieńcy Poznania

  Oto teatralni ulubieńcy Poznania

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sylwia Koronczewska-Cyris, aktorka Teatru Animacji i Daniel Kustosik, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu zostali laureatami plebiscytu publiczności "Biały Bez" w kategorii "aktor". W kategorii "śpiewak" najwięcej głosów otrzymała Agnieszka Wawrzyniak, a w kategorii "tancerz" - Dariusz Nowik (oboje z Teatru Muzycznego).
  Wyróżnienia otrzymali Barbara Kubiak i Dominik Muśko (oboje Teatr Wielki), Sebastian Cybulski (Teatr Polski) i Paweł Malicki (Polski Teatr Tańca).
  Sylwia Koronczewska-Cyris twierdzi, że bakcyla teatralnego połknęła, kiedy w 7 klasie szkoły podstawowej przeczytała "Kłamczuchę" Małgorzaty Musierowicz. Sceny, w których główna bohaterka zmaga się z rolą Ducha w "Hamlecie" spowodowały, że coś w niej drgnęło.
  W 1996 roku, po kilku latach zabawy w teatr w amatorskim kółku teatralnym, rozpoczęła studia w Akademii Teatralnej w Białymstoku na Wydziale Sztuki Lalkarskiej. W trakcie studiów należała do zespołu aktorskiego Teatru Wierszalin Piotra Tomaszuka. W roku 2000 ukończyła Akademię Teatralną i dołączyła do grona aktorów poznańskiego Teatru Animacji. Aktualnie występuje w: "Ballada o Kopciuszku", "Brzydkie Kaczątko", "Moje nie moje", "Na Arce o ósmej".

  Daniel Kustosik, aktor, śpiewak, reżyser, od dwudziestu lat kieruje Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Artysta znany i lubiany, aktualnie można go zobaczyć w musicalach: "Ach Ameryka", Kabaret", Edith i Marlene", "Phantom". "Skrzypek na dachu" oraz klasycznych operetkach.

  Agnieszka Wawrzyniak ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Od 2003 roku jest solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu. Debiutowała rolą Angeliki w "Królu Walca" J. Straussa. Obecnie można ją oglądać między innymi w operetkach - "Wesoła wdówka", "Hrabina Marica", "Zemsta nietoperza" i musicalach - "Skrzypek na dachu", "Phantom", "Edith i Marlene".

  Dariusz Nowik jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Początkowo tańczył w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Od 1996 roku związany jest z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

  Nagrody zostaną wręczone 26 września, podczas koncertu "Przeboje na jesień" inaugurującego sezon artystyczny 2009/2010 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo