Telewizja tnie zatrudnienie, wieczorny Teleskop krótszy

  Telewizja tnie zatrudnienie, wieczorny Teleskop krótszy

  Tomasz Cylka, Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Krótszy wieczorny Teleskop oraz mniejszy budżet niż rok temu - z tymi kłopotami musi się zmierzyć poznański oddział TVP.
  Trudna sytuacja finansowa wynika z niższych wpływów z abonamentu i dotyczy także innych ośrodków regionalnych. Telewizja dostała mniejsze dofinansowanie niż rok temu. Na szesnaście ośrodków regionalnych przypadło tylko 150 milionów złotych, co stanowi ponad 20-procentowy spadek. Z ogólnopolskich danych wynika, że ośrodek w Poznaniu straci w 2009 roku prawie 2,5 miliona złotych. Dostanie 9,75 miliona złotych, a w ubiegłym roku dofinansowanie przekroczyło 12 milionów złotych.

  Przede wszystkim dlatego TVP ogłosiła zbiorowe zwolnienia. Wypowiedzenie w całej firmie dostało prawie 400 osób, choć planowano pożegnać się z ponad 500. Mimo cięcia wydatków, poznańska telewizja zapowiada, że wprowadzane oszczędności nie wpłyną negatywnie na ofertę programową.
  Jak mówi Lena Bretes, dyrektor poznańskiego oddziału, znaleziono już bowiem "dziury", przez które uciekały pieniądze. Nie chce jednak zdradzić szczegółów, bo to tajemnica firmy. Wiadomo, że wskutek restrukturyzacji, pracę ma stracić dziewięć osób. Wśród nich jest czterech dziennikarzy. Pozostali pracowali w administracji. Kilka osób przeszło na emeryturę, a o dwie walczy zakładowa Solidarność.

  - Oszczędności nie wpłynęły na naszą ofertę programową. Świadczy o tym jesienna ramówka, którą przedstawimy w środę - mówi Lena Bretes.
  Nie oznacza to jednak, że programu regionalnego będzie więcej na antenie TVP Info. Nadal będą to dziennie niecałe trzy godziny, a przypomnijmy, że w drugiej połowie lat 90. było aż 16 godzin materiałów z regionu. Poza tym, wszystko wskazuje na to, że wieczorne wydanie Teleskopu zostanie znacznie skrócone. Pasmo publicystyczne dostało bowiem tylko trzynaście minut, mimo że do tej pory trwało pół godziny. W ciągu niespełna kwadransa nie uda się wyemitować pełnego wydania Teleskopu, lecz jedynie jego flesz. Tym bardziej że trzeba jeszcze pokazać wiadomości sportowe oraz pogodę. Dlaczego Teleskop będzie krótszy? Władze telewizji odpowiadają konsekwentnie to samo.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skrócić poranne teleskopy......

  Bogdan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Witam,
  Wieczorny teleskop o godz. 21.45 zostawić czasowo bez zmian, a skrócić wydania poranne. Po co dwa poranne teleskopy w tym samym czasie. Rano ludzie idą do szkol i pracy, a wieczorem wlaśnie...rozwiń całość

  Witam,
  Wieczorny teleskop o godz. 21.45 zostawić czasowo bez zmian, a skrócić wydania poranne. Po co dwa poranne teleskopy w tym samym czasie. Rano ludzie idą do szkol i pracy, a wieczorem wlaśnie o 21.45 jest zawsze większa oglądalność. To chyba normalne, że tak powinno się układać program. Tak samo te miejskie wydania teleskopu są niepotrzebne, bo i tak cały teleskop w większości mówi o problematyce miasta Poznania. W ten sposób wieczorny teleskop o 21.45 zostanie ocalony.
  Pozdrawiam
  Bogdan zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo