Jeżyce: Co dalej z budynkami Modeny?

  Jeżyce: Co dalej z budynkami Modeny?

  Natalia Adamska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kilka lat temu fabryka Modeny na Jeżycach została zamknięta. Firma działała prawie sto lat, jednak przestała być dochodowa. Po zakładzie został kompleks budynków.

  W połowie 2005 r. Grupa TUP rozpoczęła projekt zagospodarowania terenu Modeny, który powstał w ramach warsztatów urbanistycznych Charette. Obok odrestaurowanych, zabytkowych obiektów, mieszczących się pomiędzy ulicami Kraszewskiego, Jackowskiego i Wawrzyniaka, miały powstać nowe zabudowania.

  Rok temu Grupa TUP sprzedała projekt Modena Park australijskiej grupie Opal Property Developments za 65,6 mln zł. - Obecnie są opracowywane nowe koncepcje przebudowy kompleksu. Jeśli zostaną one zatwierdzone to dopiero wtedy na ich podstawie będą tworzone projekty - mówi Krzysztof Armel, doradca inwestycyjny z ramienia właściciela Modeny.

  Modena Park będzie połączeniem różnych funkcji: biurowej, mieszkaniowej i komercyjnej. - Naszym celem jest stworzenie unikalnej przestrzeni na mapie Poznania, która będzie połączeniem współczesnej architektury z budynkami o wartości historycznej - wyjaśnia Dorota Urawska z Opal Property.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kilka lat temu

  Marych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Tempo tej "inwestycji" jest imponujące - ilu nowych włascicieli się jeszcze pojawi i ile planów? Forbudowi zajęło sporo czsu sprzedać mieszkania na Jeżycach. Wnioski?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedyś było Przedszkole nr 57

  Evander (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Żal mi jak widzę jak niszczeje były budynek przedszkola nr 57 na ul.Jackowskiego/Wawrzyniaka... komu to przeszkadzało? Teraz jest wyż demograficzny i jest problem z rozmieszczeniem maluchów...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo