Sposób na tornistry

  Sposób na tornistry

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sądziłem, że sprawa tornistrów już dawno przeszła do lamusa. Nie przypuszczałem, że do jej rozwiązania potrzebne jest ministerialne zarządzenie. Sam trzydzieści parę lat temu będąc uczniem, rozwiązałem ten problem: umówiłem się z kolegą, które podręczniki każdy z nas nosi. I po sprawie.
  Dziwię się tylko dyrektorom, którzy robiąc co jakiś czas remonty w szkołach, od razu nie myślą o uczniach, a właściwie o odpowiednich szafkach, w których ich podopieczni mogliby zostawiać niepotrzebne w domu podręczniki, stroje gimnastyczne, przybory potrzebne na wychowaniu plastycznym i co tam jest im jeszcze w szkole konieczne.

  Gdyby dyrektorzy mieli wyczucie gospodarza miejsca i odrobinę wyobraźni, myśleliby o szafkach sukcesywnie. Przecież nikt nie mówi, że muszą one pojawić się w szkole w jednym roku, co mogłoby zagrozić budżetowi remontowemu szkoły.

  Z naszego raportu wynika, że w Wielkopolsce problem został rozwiązany. Tylko w Kaliszu i okolicach dyrektorzy sobie z nim nie poradzili. A może oni nie wyobrażają sobie życia bez dźwigania ciężkich teczek?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo