Sąd: Świadek w aferze korupcyjnej w wojsku zastraszany, ale...

  Sąd: Świadek w aferze korupcyjnej w wojsku zastraszany, ale bez ochrony

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Zielonej Górze, a nie w Poznaniu będzie kontynuowany proces żołnierzy oskarżanych o korupcję. Stanie się tak, bo główny świadek boi się przyjechać do stolicy Wielkopolski. Powodem są pogróżki, które dostaje od kilkunastu tygodni.
  - Docierają do mnie osoby, które grożą, że zginę, jeśli nie wycofam zeznań. Dostałem ochronę na terenie Zielonej Góry, gdzie mieszkam, ale już na trasie przejazdu do poznańskiego sądu miałem radzić sobie sam - mówi Leszek Serba. - A ja boję się o swoje życie i o rodzinę. Osoby, które mi grożą, są nieobliczalne.

  Leszek Serba jest przedsiębiorcą budowlanym, który zeznaje w procesie dotyczącym korupcji w Regionalnym Zarządzie Infrastruktury w Zielonej Górze. Serba przez lata sam dawał łapówki pracownikom RZI. W zamian dostawał zlecenia.

  W końcu postanowił ujawnić przestępczy proceder. Wskutek jego zeznań skazano już kilkanaście osób. Prowadzone są także śledztwa. Ujawnione przez niego afery dotyczą wojskowych instytucji z Lubuskiego i Wielkopolski.

  Serba miał zeznawać w Poznaniu w minioną środę w procesie Henryka W. z zielonogórskiego RZI. Poinformował jednak sąd, że się nie stawi. Powodem był właśnie brak ochrony. Dwie następne rozprawy mają się odbyć jutro i pojutrze. Już wiadomo, że sędziowie z Poznania pojadą do Zielonej Góry.

  - Podjęliśmy taką decyzję, bo nie możemy szybko załatwić ochrony dla świadka. Procedury, które trzeba spełnić, wymagają czasu - tłumaczy ppłk Daniel Błaszak z Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu, który orzeka w sprawie korupcji w RZI. - Na wrzesień zaplanowaliśmy cztery terminy rozpraw. Istnieje szansa, że dwie ostatnie odbędą się w Poznaniu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób i kiedy rozwiążemy kwestię ochrony nad świadkiem - dodaje.

  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tey

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 23

  obawiam sie że masz racje. Niestety.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Ochrona"

  tej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 19

  Niestety,ten człowiek ma na sobie znamię kontaktów i układów mafijnych."Oni" tego nigdy nie darują.Przecież mafijne układy w armii,czy konkretnie w logistyce,są tajemnicą poliszynela od stuleci.Już...rozwiń całość

  Niestety,ten człowiek ma na sobie znamię kontaktów i układów mafijnych."Oni" tego nigdy nie darują.Przecież mafijne układy w armii,czy konkretnie w logistyce,są tajemnicą poliszynela od stuleci.Już dawno temu jakiś ważny człowiek powiedział,że po 10 latach każdy kwatermistrz w wojsku nadaje się do rozstrzelania bez sądu za oczywiste machloje,których się dopuszczał on i jego podwładni.Czy coś się zmieniło? Skąd,jeszcze więcej tego.Pana Skibę "załatwią" na cacy i to przekupioną "ochroną".Pod latarnią najciemniej.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo