Rawicz dostał hasło nie do podrobienia

  Rawicz dostał hasło nie do podrobienia

  dan

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Gmina Rawicz otrzymała Świadectwo Ochronne wydane przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej. Prawo ochronne obejmuje hasło gminy "Rawicz zawsze otwarty".
  Otrzymanie takiego świadectwa Ochronnego oznacza, że juz żadna gmina, miasto czy powiat nie będą mogły używać takiego sloganu do promocji swoich miast i miejscowości.

  Procedura uzyskania prawa została wszczęta już w kwietniu 2008 roku. Wtedy wysłano zgłoszenia o udzielenie prawa ochronnego na hasło gminy Rawicz. Od tego dnia Urząd Patentowy badał czy zgłoszone przez gminę hasło nie jest czyjąś chronioną własnością. Została wydana decyzja w sprawie udzielenia prawa ochronnego.

  - Chcieliśmy opatentować nasze hasło, tak aby kojarzyło się tylko z Rawiczem. ,,Rawicz zawsze otwarty" ten pozytywnym slogan ma przysłonić negatywny wydźwięk zakładu karnego, który znajduje się w naszym mieście. Nasze hasło ma być takim podtekstem. - wyjaśnia Tadeusz Pawłowski, burmistrz Rawicza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo