80. urodziny poznaniaka Macieja Morawskiego: paryskiego...

  80. urodziny poznaniaka Macieja Morawskiego: paryskiego korespondenta Radia Wolna Europa

  MAZ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jest rodowitym poznaniakiem, ale swą wczesną młodość spędził na Ziemi Kościańskiej. W 1946 roku wyemigrował do Francji. Ceniony publicysta Maciej Morawski, bo o nim mowa, kończy w niedzielę 80 lat.
  Przez wiele lat był paryskim korespondentem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa i bliskim współpracownikiem Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Dziś działa na rzecz zbliżenia między Polską a Francją. W 1994 założył w Warszawie Klub im. Giorgio La Pira, którego celem jest dialog ponad podziałami. Kieruje Polskim Funduszem Humanitarnym we Francji. Jest Kawalerem Maltańskim. Cieszy się dobrym zdrowiem.

  Z okazji swego jubileuszu w piątek Maciej Morawski gościł w Krzywiniu i w Kościanie. Jak powiedział, kontakty pomiędzy Krzywiniem a francuską gminą Le Beny-Bocage posiadają modelowe znaczenie dla rozwoju stosunków pomiędzy małymi ojczyznami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo