Poznań: POSUM i NFZ przepraszają i obiecują, że będzie...

  Poznań: POSUM i NFZ przepraszają i obiecują, że będzie dobrze

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kończą się kłopoty pacjentów likwidowanego Obwodu Lecznictwa Kolejowego. - Od poniedziałku poradnie będą już działały normalnie - obiecywał wczoraj Leszek Pobojewski, dyrektor Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznego Usług Medycznych POSUM.
  Wprawdzie była to jego trzecia tego typu obietnica w ciągu ostatnich trzech tygodni, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem znajdzie pokrycie w faktach.

  - Jesteśmy gotowi w każdej chwili podpisać cesję kontraktu - mówiła Zbigniewa Nowo-dworska, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu. - Kiedy tylko będzie wpis zmian do Rejestru Wojewody.

  Ponieważ zaś zmiany do rejestru zostały wpisane wczoraj w południe, dokonanie cesji jest już tylko formalnością. - Wszystkie zabiegi, które lekarze wykonali od 1 września do dnia cesji zostaną przez NFZ rozliczone - obiecywała dyrektor Funduszu.

  Zarówno ona, jak dyrektor POSUM przepraszali pacjentów za - jak to nazwali - "niedogodności", jakie ich spotykały do tej pory.

  Przypomnijmy - od początku miesiąca pacjenci korzystający wcześniej z usług specjalistów z poradni przy ul. Taczaka mieli problem z uzyskaniem porady lekarskiej. Nie działały wszystkie przychodnie, lekarze nie mieli podpisanych umów o pracę, nie mieli odpowiednich pieczątek, a co za tym idzie - nie mogli wypisywać zwolnień i wystawiać recept.

  Po zakończeniu wszystkich formalności, problem ten powinien zniknąć. Choć nie we wszystkich poradniach. - W przypadku konieczności wypisania recept czy przedłużenia L4 pacjenci poradni onkologicznej, pulmunologicznej, endokrynologicznej oraz zdrowia psychicznego mogą zgłosić się do lekarza POZ z kopią kartoteki leczenia u specjalisty - od dziś taką informację można uzyskać w rejestracji POSUM.

  Wszystkie wymienione wyżej poradnie rozpoczną pracę we wtorek, w placówce przy al. Solidarności 36. Pacjenci korzystający zaś z pomocy nefrologa mogą tymczasowo zapisywać się do lekarza w działającej w POSUM firmie. Później poradnia nefrologiczna działać będzie w budynku przy Taczaka 10. Nie będą tam natomiast działać poradnie: kardiologiczna, chirurgiczna, ortopedyczna i endokrynologiczna. Te przeniesiono do POSUM.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo