Poznań: Lokal komunalny znajdziesz w internecie

  Poznań: Lokal komunalny znajdziesz w internecie

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Najemcy lokali komunalnych w najbliższym czasie mogą spodziewać się wielu nowości. I wcale nie chodzi tu o nowego zarządcę zasobu mieszkaniowego miasta Poznania, choć pewnie wszyscy chcieliby wiedzieć - nadal Feroma czy znów MPGM?

  Już od października na stronie internetowej ww.zkzl.poznan.pl w części dotyczącej Biura Zamiany Mieszkań Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych pojawią się oferty z adresami i fotografiami.
  - Zamieszczać będziemy nie fotografię konkretnego lokalu zgłoszonego do zamiany, ale budynku. W adresie też nie podamy numeru lokalu, by nie dochodziło do jakichś matactw. Będzie też wyszukiwarka - na pewno bardzo pomocna dla tych, którzy szukają lokalu w konkretnej dzielnicy czy o ustalonej powierzchni - zachwala Jarosław Pucek, dyrektor Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.
  Od stycznia zapowiadane są kolejne, rewolucyjne niemal zmiany.

  Pierwsza to taka, że klient - najemca po uzyskaniu indywidualnego loginu i hasła będzie miał za ich pomocą dostęp do podglądu konta swojego lokalu. W każdym momencie będzie mógł sprawdzić jego stan.

  Druga, ważna nowość dotyczyć będzie nie tylko obecnych najemców zasobu komunalnego, ale też wszystkich tych, którzy w ZKZL załatwiają sprawy.

  - Klient otrzyma kod kreskowy z odpowiednimi numerkami. Dzięki nim i internetowi będzie mógł sprawdzić, w którym dziale i na jakim etapie realizacji znajduje się jego sprawa - tłumaczy Jarosław Pucek.

  To nie wszystkie nowości. ZKZL ma zamiar uruchomić, wzorem innych jednostek, call center, czyli telefoniczne biuro obsługi, a właściwie informacji, klienta. Będzie można, pod odpowiednim numerem telefonu, dowiedzieć się jakie dokumenty i gdzie należy złożyć, by załatwić konkretną sprawę.
  Dyrektor nie ukrywa, że z chęcią na takim stanowisku zatrudniłby osobę niepełnosprawną. Na razie jednak takiej możliwości nie ma, choćby z tego powodu, że budynek ZKZL nie jest przystosowany dla niepełnosprawnych (być może będzie za rok). Rozważane są też inne rozwiązania- na przykład praca w domu.

  - Na razie jesteśmy na etapie przygotowania opracowania części technicznej call center - mówi Pucek

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo