Kontrowersje wokół honorowej odznaki

  Kontrowersje wokół honorowej odznaki

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Informacja o wyróżnieniu przyznanym przez samorząd województwa wielkopolskiego firmie Pfeifer und Langen spowodowało protesty w regionie konińskim.
  Po paru dniach przyszło sprostowanie z Urzędu Marszałkowskiego, że to jedynie wyróżnienie dla pracowników cukrowni w Miejskiej Górce, która należy do niemieckiego koncernu.

  W mailu z Urzędu Marszałkowskiego uzyskaliśmy informację, że odznakę przyznano firmie. Samo pojawienie się tej informacji spowodowało protesty przeciw takiej decyzji.

  Zwolnieni pracownicy cukrowni Gosławice mówią, że to dziwne nagradzać firmę, która zamknęła ich zakład. - Dziwne jest to, że wyróżnia się spółkę, która zniszczyła tyle miejsc pracy - mówi Marek Cholewicz, działający w Związku Pracowników Cukrowni.

  Także Ryszard Majewski z Gniezna jest zdziwiony. - Jestem oburzony wyróżnianiem firmy, która doprowadziła do zburzenia cukrowni w Gnieźnie - mówi Majewski.

  Po dwóch dniach nadszedł mail dementujący poprzednią informację - Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwałą z dnia 10 września wyróżnił trzech pracowników cukrowni Miejska Górka odznaką honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" - głosi komunikat biura prasowego.


  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo