Drogo, bez sensu

  Drogo, bez sensu

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na każdego z około 1900 wychowanków zakładów poprawczych państwo wydaje miesięcznie średnio ponad 8 tys. złotych.
  Nie pomaga wyposażanie poprawczaków w komputery z dostępem do internetu (obecnie jeden przypada na czterech nieletnich) i kupowanie tysięcy książek i setek filmów. Średnio dwóch na trzech osadzonych po zwolnieniu z placówki wraca na drogę przestępstwa. Porażka resocjalizacyjna kosztuje coraz więcej.

  Gdyby efekt wychowawczy zależał od liczby komputerów i zasobności bibliotek, poprawczaki byłyby puste, a nie pękałyby w szwach. Jeśli raport NIK ma przynieść jakiś efekt poza kolejnym stwierdzeniem, że jest źle, czas, by wyciągnięto z tej klęski wychowawczej wnioski. Może lepiej więcej inwestować w wykształcone kadry i aktywny rozwój młodych ludzi? Obecnie tylko 16 na 35 poprawczaków ma salę gimnastyczną, a ponad połowa nieletnich nie uczestniczy w żadnych formach aktywności sportowej, kulturalnej czy zawodowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo