Z ojca na syna

  Z ojca na syna

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tradycja to rzecz święta, ale - jak pokazuje przykład z konińskiej kopalni węgla brunatnego - nie zawsze dobra.
  Kopalnia "Konin" stosuje wręcz feudalną politykę zatrudnieniową, preferując osoby, których rodzice wcześniej pracowali w zakładzie. Posady są tam atrakcyjne, zarobki i świadczenia socjalne porządne na tle reszty regionu, więc wychodzi na to, że zarząd daje swoistą nagrodę za dobre sprawowanie rodziców i przywiązanie do przedsiębiorstwa.

  Może zatem iść dalej i przywilej ten rozciągnąć na rodziny tych, którzy protestują przeciw rozbudowie kopalni. Wtedy być może zmienią zdanie? Albo obiecać to mieszkańcom gminy Gubin, którzy w listopadzie będą głosować, czy kopalnia może rozpocząć wydobycie węgla na ich terenie.

  Trzeba się zastanowić, czy aby nie przyszedł czas na przyspieszenie, a nie - jak chcą związki zawodowe - zwolnienie procesu prywatyzacji. W każdym razie potrzebne są zmiany, które sprawią, że o zatrudnieniu w kopalni będzie decydowało wyłącznie przygotowanie i fachowość, a nie pochodzenie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo