Pół roku czeka na dom

  Pół roku czeka na dom

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Państwo Kozłowscy się nie skarżą. Cierpliwie czekają - już od miesięcy - na lokal socjalny od miasta. Od dwudziestu pięciu lat opiekują się sparaliżowaną córką Karoliną. W marcu obiecano im, że będą się mogli wprowadzić do mieszkania na parterze budynku przy ulicy Hetmańskiej.

  - Mieszkamy na wysokim, trzecim piętrze kamienicy. Coraz większym problemem jest dla nas znoszenie córki na dół i wnoszenie po spacerze. Dziecko często zapada na zapalenie oskrzeli, bo w mieszkaniu panuje wilgoć. Nie stać nas na wynajem w innej, prywatnej kamienicy, więc poprosiliśmy miasto o wsparcie - mówi Wiesława Kozłowska.

  Pierwszy wniosek do Urzędu Miasta pani Wiesława składała już w 2000 roku. Wtedy zaczęły się inne kłopoty rodziny Kozłowskich. Mieli niskie dochody, drugą córkę w szkole. Przestali płacić czynsz. W 2005 roku sąd orzekł ich eksmisję z prawem do lokalu socjalnego.

  - Ale i tak nic się w naszej sprawie nie ruszyło.
  Dopiero w ubiegłym roku, jesienią urzędnicy obiecali zainteresować się bliżej sytuacją naszej rodziny. W marcu pojawiła się nadzieja, bo pokazano nam lokal na parterze budynku przy ulicy Hetmańskiej. Ale minęło pół roku, a my nadal mieszkamy tam, gdzie przedtem - żali się W. Kozłowska. Nie ma tygodnia, by nie zaglądała na Hetmańską. Z ciekawości i z obawy, że mieszkanie przydzielone zostanie komuś innemu.

  - Byłam tam w poniedziałek. Nikt nie mieszka, bo zielsko urosło aż po okna - mówi z nadzieją. Przy budynku jest bowiem skrawek zieleni - doskonałe miejsce, by Karolina w wózku, mogła pooddychać świeżym powietrzem, nabrać sił i odporności. Co prawda lokal składa się z jednego dużego pokoju, jednego maleńkiego, ślepej kuchni i toalety, ale na pewno jest w lepszym stanie, niż mieszkanie dotychczas zajmowane przez Kozłowskich.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo