Ponad 200 studentów zostało z dnia na dzień na lodzie

  Ponad 200 studentów zostało z dnia na dzień na lodzie

  Izabela A. Kolasińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Studenci informatyki z konińskiego ośrodka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi czują się oszukani przez uczelnię i rozgoryczeni decyzją minister nauki i szkolnictwa wyższego, która - po negatywnej ocenie Państwowej Komisji Akredytacyjnej - 2 września cofnęła AHE uprawnienia do prowadzenia tego kierunku.
  Z dnia na dzień ponad dwustu studentów z Konina (w skali kraju jest ich około 3 tysięcy) zostało na lodzie. - Ukarano nas za błędy innych. Nie wiemy, co mamy teraz zrobić? - żalą się studenci.

  Niepewność potęgował jeszcze brak informacji ze strony uczelni. Dopiero w piątek po południu ze studentami z Konina spotkał się Adam Niewiadomski, prodziekan wydziału informatyki AHE.

  - Nadal jesteście studentami. Nadal trwa sesja egzaminacyjna - uspokajał prodziekan, tłumacząc, że akademia nie otrzymała jeszcze decyzji ministra, a dopóki nie zostanie doręczona, studia są legalne.

  Od studentów zebrano indeksy i przez weekend w pośpiechu uzupełniano wpisy i zaliczenia, aby zdążyć przed wejściem w życie decyzji ministra. Władze uczelni same były zaskoczone, że nadano jej rygor natychmiastowej wykonalności.

  Najbardziej uderza to w studentów, którzy będą musieli dokończyć studia lub bronić prace na innej uczelni, co nie do końca będzie łatwe ze względu na różnice programowe.

  - Jeszcze nigdy ministerstwo nie wydało decyzji tak szybkiej, tak drastycznej i tak rygorystycznej. Upatrujemy tego w nieuczciwej konkurencji, do której ministerstwo też się niestety dokłada - mówił prodziekan Adam Niewiadomski. - Nasza szkoła ma konkurencję i z oczywistych względów walka toczy się o każde czesne.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Makary niewinny studenci winni link:

  student (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/26613,prezydent-ahe-makary-stasiak-nie-poczuwam-sie-do-winy,id,t.html

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak chcą to zrobić?

  teżstudent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  "Władze uczelni zapewniają, że nie zostawią studentów informatyki samym sobie. Obiecują załatwić grupowe przejścia na inne uczelnie, bez konieczności powtarzania roku."

  No właśnie - jak chcą to...rozwiń całość

  "Władze uczelni zapewniają, że nie zostawią studentów informatyki samym sobie. Obiecują załatwić grupowe przejścia na inne uczelnie, bez konieczności powtarzania roku."

  No właśnie - jak chcą to zrobić? Nie wyobrażam sobie, by inne uczelnie przyjęły tych studentów na zasadach obiecywanych przez władze AHE, i to w sytuacji dwukrotnej negatywnej oceny PKA, co zgodnie z prawem skutkuje likwidacją kierunku jako nie spełniającego kryteriów (i prawdopodobnie nie zapewniającego realizacji minimum programowego) dla kierunku informatyka.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nareszcie...

  Majk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  No i dobrze, że ministerstwo zabrało się wreszcie za te pseudo wyższe szkoły. Większość z nich powinna być zamknięta ze względu na krytycznie niski poziom nauczania.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo