Inwestycje: Kampus Politechniki rośnie aż po Cybinę

  Inwestycje: Kampus Politechniki rośnie aż po Cybinę

  Maria Nowak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trzy wielkie inwestycje zmienią oblicze kampusu Politechniki Poznańskiej na Piotrowie. Jedna jest na ukończeniu, drugiej budowa się rozpoczyna, trzecia rozpocznie się wkrótce.
  Przy Centrum Wykładowym nad Wartą kończy się wznoszenie bardzo nowoczesnej biblioteki technicznej oraz nowych laboratoriów dla informatyki, przystosowanych do badań nad zastosowaniem informatyki w badaniach genetycznych. Pierwotny projekt biblioteki zakładał dwa miejsca w bibliotece elektronicznej - dziś będzie ich 100.

  Jak obiecują władze Politechniki od strony Warty kampus będzie otwarty, a nawet mają się tam odbywać imprezy kulturalne na świeżym powietrzu. - Kompleks Piotrowo musieliśmy zamknąć płotem ze względu na złodziei samochodów - mówi prof. Karol Nadolny, prorektor PP. - Jednak w nowych budynkach będą garaże podziemne.

  Budynek BT jest tak zaprojektowany, że przecinają go trzy pasaże, każdy z innym widokiem: na katedrę, na ratusz i na kościół franciszkanów, a półkolisty dziedziniec frontowy będzie przykryty szklanym dachem.

  Drugi, już powstający budynek na rogu ul. Berdychowo i Jana Pawła II, to unikatowy kompleks międzywydziałowy: jeden budynek dla 5 wydziałów, które będą ściśle ze sobą współpracować w dziedzinie nanoinżynierii, biomechaniki i mechatroniki. W specjalnym łączniku wiele sal będzie oświetlonych tylko przez szklany dach.

  Kończą się przygotowania do trzeciej budowy: wydziału technologii chemicznej po drugiej stronie Berdychowa. - Ze wszystkich stron obiekt musi być ładny - mówi prof. Karol Nadolny.

  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo