MUZYKA: Najpierw przeboje, potem debiut

  MUZYKA: Najpierw przeboje, potem debiut

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Liber obchodzi w tym roku mały jubileusz - 10 lat temu, wraz z Doniem i Krisem założył Ascetoholix.
  Hip-hopowe trio uwagę skupiło na sobie dzięki "Suczkom", piosence tyleż frywolnej, co niestety, prawdziwej w dosadnym opisie zachowań nastoletnich panien. Wymykając się imprezowemu schematowi, Liber napisał solowe "Skarby", przebój roku 2003.

  Pojawienie się przy jego boku Sylwii przyjęto nieufnie. Śpiewała chórki na ostatniej płycie Ascetoholix, ale w Poznaniu miała dotąd świetną opinię jako... pianistka. Tworząc duet z Liberem, wniosła umiejętności zdobyte podczas 15-letniej nauki gry na fortepianie oraz niezły, choć mało charakterystyczny głos.

  Tym większe było zaskoczenie, gdy refren "Gdy znajdziemy się na zakręcie, co z nami będzie?" opanował radia, a w ślad za nim "Nowe szanse" i "Mijamy się". Popularność przyniosło wyciszenie hip-hopowego charakteru Libera i wyeksponowanie soulowego śpiewu Sylwii.

  Dziś duet debiutuje na żywo w Poznaniu - dotąd koncertowali w małych miastach. Jeśli fortepian i gitara nie będą jedynie elementami dekoracyjnymi, to można spodziewać się piosenek z płyty "Ona i on" w trochę innych wersjach niż studyjne.
  Sylwia Grzeszczak i Liber
  Chaplin (Kinepolis, ul. Krzywoustego 37)
  piątek 11.09, godzina 21
  bilety: 35 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo