Większa giełda przyciągnie kupców do Poznania?

  Większa giełda przyciągnie kupców do Poznania?

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ma być większa, nowocześniejsza i przyjazna dla handlu. W Poznaniu ruszyła rozbudowa Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej. Na jej terenie mają powstać nowoczesne hale targowe, dwuhektarowa platforma komunikacyjna i przestronny plac handlowy.
  Wszystko ma kosztować kilkadziesiąt milionów złotych i ma zwiększyć komfort zarówno kupujących, jak i sprzedających.

  - Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do rozbudowy giełdy - mówi Jacek Krzyżaniak, wiceprezes WGRO. - Chcemy przez dużą skalę inwestycji zwiększyć konkurencyjność i poprawić komfort robienia zakupów. Całość będzie kosztować kilkadziesiąt milionów złotych - dodaje prezes.


  Rozmach inwestycji jest imponujący. W planach jest m.in. zbudowanie platformy komunikacyjnej z dwoma halami spożywczymi (w każdej znajdą się 42 boksy handlowe), a pod nią placu handlowego dla producentów warzyw i owoców. Ponadto powstanie nowa hala na kwiaty i przebudowane zostaną niektóre z istniejących już wiat. Całość ma być skończona do końca przyszłego roku.

  WGRO powstała w 1992 roku. Jej budowę dofinansował rząd Szwajcarii. Przekazane wówczas 10 mln franków, pozwoliło na stworzenie najsprawniej działającej giełdy rolno-ogrodniczej w skali całego kraju.

  Obecna rozbudowa jest odpowiedzią na zmiany jakie zaszły na rynku hurtowym w ciągu ostatnich lat. Bo choć giełda w Poznaniu była pierwszą tego typu w Polsce, to obecnie zmaga się z silną konkurencją.

  - Działania te są konieczne w celu utrzymania WGRO jako lidera handlu hurtowego w województwie wielkopolskim - twierdzi Jacek Krzyżaniak. - Mimo że giełda jest postrzegana w skali kraju jako wzorcowe rozwiązanie dla rynku hurtowego, to okres 17 lat funkcjonowania i daleko idących zmian w handlu hurtowym spowodował konieczność działań zmierzających do udoskonalenia, dostosowania oraz zaoferowania nowych rozwiązań - dodaje wiceprezes.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo