Mama i dziecko spędzą czas w jednej firmie

  Mama i dziecko spędzą czas w jednej firmie

  Beata Marcińczyk, Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pomysły tworzenia miejsc przyjaznych mamom w ich miejscach pracy nie są nowe - niektóre firmy proponują wydzielone pokoje do karmienia niemowlaków, coraz więcej decyduje się na stworzenie zakładowych przedszkoli.
  Działa już przedszkole firmy Nickel, a od października taka placówka zacznie działać w poznańskim koncernie kosmetycznym Nivea.

  - Prace nad utworzeniem przedszkola trwają już od ubiegłego roku - mówi Małgorzata Bielicka z Nivea Polska Sp. z o.o. - Będzie to placówka dla dzieci naszych pracowników, którym pobyt w placówce będziemy dofinansowywać.

  Przedszkole przyjmie około 50 dzieci, w wieku od 2,5 do 5 lat.
  - Kończymy już ostatnie prace - dodaje Marlena Gulewicz, która przedszkole poprowadzi. - Będzie to placówka niepubliczna, z założenia przeznaczona dla dzieci pracowników Nivea. Choć nie wykluczamy, że zostaną przyjęte dzieci z tzw. rodzin zaprzyjaźnionych.

  Inicjatywa założenia takiego przedszkola wyszła od prezesa zarządu Nivea Polska, Heinza-Jürgena Stütinga. W Niemczech tego typu placówka działa już od przeszło 70 lat - założono ją w 1938 roku.
  Okazało się, że i w Polsce wśród pracowników firmy Nivea zainteresowanie możliwością pozostawienia dziecka w zakładowym przedszkolu było spore. Ponad połowę zatrudnionych w firmie stanowią kobiety, a duży odsetek pracowników ma dzieci w wieku przedszkolnym.

  Zdaniem rodziców - możliwość zostawiania dziecka w najbliższej okolicy pracy jest bardzo wygodna. Przedszkole będzie miało siedzibę na ulicy Gnieźnieńskiej, w zaadaptowanym na potrzeby najmłodszych budynku, przy siedzibie firmy.

  Z sukcesem od kilku tygodni funkcjonuje już przedszkole Zaczarowany Park, utworzone na terenie Nickel Technology Park Poznań w Złotnikach.

  - Pomysł utworzenia przedszkola wyszedł ze strony szefostwa naszej firmy. Rodzice, którzy są naszymi pracownikami, mogli obserwować, jak placówka powstawała. Jest ona bardzo kolorowa, przyjazna dzieciom. Aby byli spokojni o zaadaptowanie się dzieci w przedszkolu, organizowany był w sierpniu tydzień integracyjny - mówi Ewa Bujak z firmy Nickel. Choć przedszkole powstawało z myślą o dzieciach pracowników, to jednak korzystać mogą z jego oferty także rodzice mieszkający w okolicy. Przyjmowane są już dzieci 2,5-letnie. Placówka czynna jest do godz. 18. Zajęcia i zabawy prowadzone są także w języku angielskim.

  - Program przedszkola oparty jest na wymogach MEN, ale uwzględnia również elementy programu międzynarodowego IB Primary Years Programme przeznaczonego dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat - informuje E. Bujak. - Do dyspozycji dzieci mają między innymi salę plastyczną i nowoczesny plac zabaw. Chcemy, by nasze przedszkole było dla nich ciekawym miejscem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo