PKP: Dyżurni bez pracy, bo PKP zwalniają

  PKP: Dyżurni bez pracy, bo PKP zwalniają

  MIN

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dyżurni ruchu z pilskiego dworca kolejowego stracili pracę. Zakład Przewozów Regionalnych w Poznaniu z dniem 1 września rozwiązał z nimi umowy o pracę.

  O zwolnieniach kolejarze dowiedzieli się przed dwoma tygodniami. We wtorek ostatnia służba dyżurnego peronowego na pilskim dworcu zakończyła się. Co ciekawe, z pisma, które otrzymali dyżurni jasno wynika, że zajmowane przez nich stanowiska są likwidowane.

  Tymczasem do ich obowiązków należało dotychczas wydawanie sygnału odjazdu dla pociągów. To również ich głosy można było na co dzień usłyszeć na dworcu, gdy informowali pasażerów o przyjazdach, odjazdach, czy też spóźnieniach pociągów. Jak bez tych osób będzie teraz funkcjonować dworzec?

  W Pile zostaną tylko dyżurni Polskich Linii Kolejowych. Oni mają jednak inne zadania niż dyżurni peronowi. Pracują na nastawniach, skąd kierują ruchem pociągów, nie mając tak naprawdę kontaktu z pasażerami. Wygląda więc na to, że teraz na pilskim dworcu istotnych informacji z głośników nie będzie można już usłyszeć.
  Zarząd Zakładu Przewozów Regionalnych w Poznaniu sprawę jednak bagatelizuje.

  - Piła to nie pierwszy dworzec, na którym likwidujemy funkcję dyżurnego ruchu - wyjaśnia Jan Wojciński, zastępca dyrektora Zakładu Przewozów Regionalnych w Poznaniu. - To, że nie będzie dyżurnych nie oznacza, że pasażerowie nie usłyszą już komunikatów z głośników - przekonuje.
  Na razie nie wiadomo jednak, kto będzie mówił przez głośniki na pilskim dworcu kolejowym.
  - Nie wiem, być może konduktorzy. To zresztą już mój problem - ucina dyrektor.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo