Dostał kopertę od Stokłosy i oddał? Proces byłego senatora...

  Dostał kopertę od Stokłosy i oddał? Proces byłego senatora trwa

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański sąd kontynuował wczoraj przesłuchania świadków w procesie Henryka Stokłosy. Były dyrektor departamentu Ministerstwa Finansów, oskarżony o przyjmowanie łapówek od byłego pilskiego senatora - w zamian za korzystne decyzje podatkowe - odpowiada za to przed warszawskim sądem.
  W Poznaniu występuje natomiast jako świadek, a oskarżonym jest pilski biznesmen. Ta przedziwna sytuacja procesowa powoduje, że były dyrektor miał prawo wczoraj nie zeznawać.
  Skorzystał z tego prawa, nie odpowiadał również na pytania. Sąd odczytywał mu więc protokoły wcześniejszych wyjaśnień, które świadek albo podtrzymywał albo stwierdzał, że owszem - wtedy tak mówił, ale potem to zmienił...


  Po zatrzymaniu w maju 2006 roku Andrzej Ż. przyznał się, że wziął "z chytrości"20 tysięcy od zdającego egzamin na doradcę podatkowego, chociaż nic w tej sprawie nie zrobił. Pytany podczas wcześniejszych przesłuchań o kontakty z Henrykiem Stokłosą, twierdził, że otrzymywał po tysiąc złotych wynagrodzenia za przeprowadzenie szkolenia w Śmiłowie. Potem - że senator wręczył mu kopertę, ale on do niej nie zaglądał i nie wie, czy były tam pieniądze. Poza tym, zwrócił mu kopertę w nienaruszonym stanie i poinformował, że decyzja w sprawie jego zaległości podatkowych będzie zgodna z prawem.

  Henryk Stokłosa skomentował odczytywane wypowiedzi świadka oświadczeniem, że są niezgodne z prawdą. Na dzisiejszą rozprawę sąd wezwał kolejnego byłego dyrektora z Ministerstwa Finansów, który również jest oskarżonym o przyjmowanie łapówek od byłego senatora.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo