Zerwany kontrakt pogotowia w Szamotułach

  Zerwany kontrakt pogotowia w Szamotułach

  ks

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prezes NFZ uznał odwołanie SP ZOZ w Szamotułach i po raz drugi unieważnił konkurs na ratownictwo medyczne w powiecie. Zarzucił komisji konkursowej, że żądając od szamotulskiej lecznicy dodatkowych dokumentów podczas rokowań, przekroczyła swoje uprawnienia.

  - Konsekwencją decyzji prezesa będzie otwarcie nowej procedury konkursu w drodze rokowań. Oferenci będący stronami w dotychczasowych postępowaniach zostaną zaproszeni do złożenia ofert - mówi Agnieszka Jankowska z biura prasowego NFZ w Poznaniu.

  - Wierzyłem, że prawo zwycięży - nie cieszy się dyrektor szamotulskiej lecznicy Michał Kudłaszyk.
  Zadowolenia nie kryje także sekretarz związków zawodowych w szamotulskim szpitalu, Sebastian Jakóbczyk.
  - Udowodniliśmy znowu, że mamy rację. Czekamy na ogłoszenie nowego konkursu. Walczymy przecież o swoje miejsca pracy. Boimy się tylko, że fundusz znowu będzie chciał nam udowodnić swoją wyższość - dodał.

  Decyzją prezesa NFZ zaskoczony jest Artur Obst, właściciel firmy "Obst Technika", której karetki obecnie obsługują powiat szamotulski. - Nic na ten temat nie wiem i nie chcę tego komentować - powiedział.
  Nie wiadomo, kiedy trzeci konkurs się rozpocznie i kiedy zostanie rozstrzygnięty. - Z uwagi na obszerny materiał towarzyszący decyzji prezesa, potrzebujemy czasu, aby zapoznać się z nim i dokonać analiz prawnych - podsumowuje Agnieszka Jankowska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo