Kalisz: Solidarność będzie się promowała

  Kalisz: Solidarność będzie się promowała

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kaliska Solidarność włączyła się wczoraj w kampanię pod hasłem "Zorganizowani mają lepiej" promującą związek wśród pracowników. Jest ona jednym z elementów towarzyszących obchodom 29. rocznicy powołania NSZZ Solidarność. Kampania ma zwrócić uwagę, dlaczego wielu pracowników nie zrzesza się w związkach zawodowych.
  - Tylko około 13 proc. dorosłych Polaków aktywnych zawodowo należy do związków zawodowych i pomijam już tutaj aspekt Solidarności - mówi Jan Mosiński, szef Zarządu Regionu w Kaliszu. - Jest to najniższy wskaźnik uzwiązkowienia w całej UE. Chcemy więc zwrócić uwagę, że jeśli zorganizuje się grupa osób, to zawsze łatwiej jest upominać się o swoje.

  W ramach akcji związkowcy będą rozdawać gadżety m.in. w zakładach pracy.
  Z okazji 29. urodzin Solidarności wczoraj w kaliskim kościele Jezuitów odbyła się msza św. w intencji ojczyzny i Solidarności. Z kolei w niedzielę związkowcy wspólnie z reprezentacją kaliskiego samorządu rywalizowali podczas meczu piłki nożnej. Kadra Solidarności okazała się lepsza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo