Strój galowy wyprasowany, podręczniki i zeszyty kupione

  Strój galowy wyprasowany, podręczniki i zeszyty kupione

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pierwszy tydzień szkoły trudny jest dla wszystkich uczniów: dla pierwszaków w podstawówce, dla uczniów pierwszych klas gimnazjów czy liceów, w których spotykają nowych kolegów.
  Poznają inne zwyczaje szkolne, nowych nauczycieli. W szybszym zaaklimatyzowaniu się w nowej szkole pomagają "starzy" koledzy i koleżanki. Z przyjacielem z podwórka czy z boiska milej się siedzi w ławce niż z obcym kolegą.

  Bliźniaczki Zuzia i Marysia Łupickie jeszcze kilka dni temu były na wakacjach. W sobotę kupowały ostatnie zeszyty i przybory, bo podręczniki już mają.

  - Powoli zaczynało brakować nam szkoły, a głównie kolegów - przyznaje Zuzia, która od jutra będzie gimnazjalistką. - Sądzę, że w nowej szkole będą dłuższe lekcje i może być trudniej.
  - Nie obawiamy się nauki, bo jesteśmy raczej dobrymi uczennicami, poza tym znamy nauczycieli, bo uczyli nas w podstawówce - dodaje Marysia.

  Siostry będą kontynuować naukę w Społecznym Gimnazjum nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO.
  - Będziemy chodzić do tej samej klasy, ale nie usiądziemy w jednej ławce, bo Zuzia żartuje, że ze mną by nie wytrzymała - śmieje się Marysia.

  Do pójścia do I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego przygotowany jest też Paweł. Dowiedział się już, jacy są nauczyciele w nowej szkole i jaka panuje w niej atmosfera.
  - Zdecydowałem się na "Marcinka", bo słyszałem o nim wiele dobrego - mówi Paweł Sobański. - Sądzę, że nie będzie trudno się do niego przyzwyczaić, zwłaszcza że do klasy będę chodził z kolegami z gimnazjum.

  Najtrudniej ma sześcioletni Marek Sikora. Od wtorku będzie uczniem pierwszej klasy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 13. Marzy mu się strzelanie goli, więc wybrał klasę Lecha Poznań.

  - Marek nie chciał już chodzić do przedszkola, mówił że trochę go nudzi sama zabawa - mówi Magdalena Sikora, mama pierwszoklasisty. - Zdecydowaliśmy się, że zapiszemy go wcześniej do szkoły.

  Wspólnie wybrali biurko, krzesełko i kupili podręczniki. Potem Marek pojechał na wakacje z babcią. W tym czasie mama skompletowała wyprawkę i zakupiła plecak z ulubionymi bajkowymi postaciami.
  - Nie denerwuje się pierwszym dniem, bo już znam część kolegów z klasy - przyznaje Marek. - Spotkaliśmy się na teście, na którym musieliśmy pokazać, że umiemy kopać piłkę, podawać, biegać i strzelać bramki.

  Wszyscy mają już przygotowane stroje galowe, w których jutro pójdą na uroczysty apel.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo