Bezpieczny dojazd i początek korków

  Bezpieczny dojazd i początek korków

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przyszły tydzień może być bardzo ciężki dla kierowców. Koniec wakacji to wzmożony ruch na ulicach, a przejazd będą komplikować toczące się remonty.
  Żeby zapewnić bezpieczeństwo uczniom, na 22 ulicach pojawią się migające sygnalizatory przy znakach ograniczających prędkość. Posłużą one do badania natężenia ruchu w pobliżu wybranych szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Test przez dwa tygodnie (od 1 września) przeprowadzi poznański Zarząd Dróg Miejskich.

  - To pierwsze tego typu badanie robione w rejonie szkół - mówi Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy ZDM. - Na wytypowanych ulicach prowadzony będzie monitoring natężenia ruchu pod kątem przekraczania prędkości.

  Jeśli kierowca będzie jechał z dozwoloną prędkością, pojawi się migocząca "uśmiechnięta buźka", a jeśli ją przekroczy - ujrzy znak A-17, oznaczający miejsce na drodze szczególnie uczęszczane przez dzieci. Badanie natężenia ruchu będzie prowadzone między innymi na ulicach: Głównej, Strzeszyńskiej, Obornickiej, Kurlandzkiej, Grunwaldzkiej, Bukowskiej, Malwowej czy Naramowickiej.

  - Wyniki analizy zostaną przekazane komisji bezpieczeństwa ruchu przy ZDM - wyjaśnia Wesołowska. - W ich oparciu będą prowadzone dalsze wnioski w zakresie inżynierii ruchu.

  Ponadto w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego uczniowie pierwszych klas ze szkół znajdujących się przy ulicach wytypowanych do badania otrzymają odblaskowe linijki, które można założyć na ręce. To akcja, którą prowadzi ZDM.

  Początek szkoły to także utrudnienia w poruszaniu się po mieście z powodu wciąż toczących się remontów. Tak będzie na ulicy Winogrady, a zwłaszcza na ulicy Brandstaettera.

  - Remont przedłużył się, bo wykonawca podczas prac napotkał urządzenia podziemne, które nie były przewidziane w projekcie - wyjaśnia rzecznik ZDM. - Nie będzie jednak problemu z dojściem do szkoły, będą one zapewnione także przy innych placówkach objętych remontem ulicy Winogrady.
  Jednak problemy z dojazdem mogą się dopiero pojawić, gdy prawdopodobnie na przełomie września i października ruszy trzymiesięczny remont infrastruktury podziemnej wzdłuż ulicy Pułaskiego (od Armii Poznań do ulicy Cichej). Na zlecenie Aquanetu wymieniony zostanie wodociąg i kanalizacja, a Pułaskiego zostanie w pierwszym etapie robót zamknięta dla ruchu.

  Ulica Piotrowo jest przejezdna, ale prace brukarskie potrwają do 25 września. Wrzesień upłynie też pod znakiem remontów ulic i chodników na: św. Szczepana, Matejki, placu Wielkopolskim, Libelta, Stawnej, a także remontów przejść podziemnych pod ulicami Chartowo i Prymasa Wyszyńskiego.
  Remontowane są także chodniki na Mostowej (ze ścieżką rowerową) czy Słowiańska (od Gromadzkiej do Szelągowskiej) po stronie pływalni Posnanii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo