Swoboda pod lupą

  Swoboda pod lupą

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Uniwersytety od początku istnienia stawiały na swobodę myśli, badań i działań, na niczym nieskrępowaną wolność.
  Nie rozumiem więc władz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, które boją się tej swobody wymiany myśli, która cechuje Pracownię Pytań Granicznych założoną przez ks. prof. Tomasza Węcławskiego, który po apostazji przyjął nazwisko Tomasz Polak.

  Wszędzie stawia się na integrację dyscyplin, czego najlepszym przykładem jest Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Tymczasem władze naszego UAM zdają się iść pod prąd. Odnoszę wrażenie, że boją się niezależności. Jeśli pojawi się na horyzoncie wybitna indywidualność, która potrafi zjednoczyć wokół siebie inne indywidualności, zaczynają się zastanawiać, jak ukrócić tę swobodę i niezależność, która wykracza poza tradycyjne ramy uczelni. Panie rektorze, więcej wyobraźni i zaufania dla wolnomyślicieli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo