Wypijcie tę kawę

  Wypijcie tę kawę

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie jestem zwolennikiem rozmów i negocjacji przy okrągłym albo i prostokątnym stole.
  Kiedy słyszę, że urzędnicy zapraszają związkowców na rozmowy, to mam wrażenie, że chodzi tylko o stworzenie dobrego wrażenia, wspólne wypicie kawy, zjedzenie kilku ciasteczek i uśmiechy przed kamerami przy zielonym obrusie. Są jednak sytuacje, kiedy warto usiąść, wypić tę kawę i wymyślić sposób, jak na przykład pomóc zwalnianym pracownikom Cegielskiego.

  Niestety, odwołanie wczorajszego spotkania w Wojewódzkim Urzędzie Pracy to niepokojący sygnał. Część związkowców uznała, że środa przed południem to nie jest dobry termin na rozmowy o trudnej sytuacji ekonomicznej firmy. I tyle. Lepiej wtedy urządzić pikietę i pokazać, jak wielką zadymę możemy w przyszłości zrobić. Nie twierdzę, że po takim spotkaniu każdy zwolniony pracownik HCP znalazłby nową i atrakcyjną pracę. Ale żeby komuś pomóc, to potrzeba dobrej woli obu stron. Na dziś uważam, że część związkowców nie jest zainteresowana losami zakładu. Wielka szkoda.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo