E-dziennik zastąpi papierowy

  E-dziennik zastąpi papierowy

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tradycyjne dzienniki odchodzą w zapomnienie. Od 1 września poznański Zespół Szkół Komunikacji będzie prowadził tylko elektroniczny dziennik.
  Ma to nie tylko usprawnić pracę nauczycieli, ale dać dyrektorowi większą kontrolę nad ich "biurowymi" obowiązkami.

  - Największy pożytek z takiego dziennika będą mieli uczniowie, a zwłaszcza ich rodzice. Zyskają oni całodobowy dostęp nie tylko do ocen, ale także do... nieobecności uczniów - mówi Ryszard Pyssa, dyrektor Zespołu Szkół Komunikacji.

  To pierwsza szkoła ponadgimnazjalna, która wprowadza dziennik elektroniczny w pełnym zakresie, rezygnując w całości z jego papierowego poprzednika. By móc stosować taką innowację, trzeba uzyskać stosowne pozwolenie.

  - Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania wyraził zgodę na to, by nasze liceum i technikum dokumentację ocen prowadziło tylko w formie elektronicznej - dodaje dyrektor.

  Największą przewagą dziennika elektronicznego nad tradycyjnym jest możliwość znacznie lepszego bieżącego informowania rodziców o szkolnych postępach i zachowaniu ich dzieci. Bez dodatkowej pracy i zbędnego wysiłku ze strony wychowawcy mogą oni otrzymywać te informacje w dowolnym czasie i miejscu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub witryny internetowej.

  - Uczniowie i rodzice otrzymają specjalne hasła dostępu na swoje konta i w każdej chwili będą mogli sprawdzić oceny, które codziennie będą wprowadzane do systemu - wyjaśnia dyrektor. - Każdy uczeń będzie widział tylko swoje konto z ocenami i frekwencją - dodaje.

  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo