Poznań: Praca nie ochroni przed bezdomnością

  Poznań: Praca nie ochroni przed bezdomnością

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mimo ciepłego lata schroniska i noclegownie dla bezdomnych są pełne. - Od kiedy pamiętam, nigdy tak nie było - mówi Hanna Zbawiona, specjalista ds. świadczeń i programów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. - Schroniska zapełniały się jesienią, gdy robiło się chłodno. Latem na ogół było sporo wolnych miejsc - podkreśla.

  Krzysztof Polakiewicz z noclegowni Markot zwraca uwagę, że w ostatnich miesiącach do schroniska trafiają inne osoby niż zazwyczaj jesienią.

  - Tacy giganciarze z krwi i kości faktycznie przychodzą, gdy robi się chłodno. Teraz jest sporo młodych ludzi, którzy często mają pracę, ale z powodu rozwodu, konfliktów w rodzinie i podobnych przyczyn nie mają dachu nad głową - opowiada.

  Podobna sytuacja jest w pozostałych schroniskach dla bezdomnych. Tam także, mimo lata, wolnych miejsc praktycznie nie ma. - Bywają pojedyncze - mówi Piotr Kopczuk, opiekun społeczny w ośrodku dla bezdomnych przy ul. Michałowo w Poznaniu. - Ponieważ jest ciepło, nie ma stanu wyższej konieczności i ludzie nie koczują na korytarzach, w piwnicach, świetlicy i gdzie tylko można. Zimą tak jest na ogół.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo