Zdrowie: Z wakacji wracają uczniowie, a z nimi być może...

  Zdrowie: Z wakacji wracają uczniowie, a z nimi być może grypa świń

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Już za tydzień w szkolnych ławkach zasiądą po wakacyjnej przerwie uczniowie. Wielu z nich wróci z zagranicznych wojaży. Być może z miejsc, w których występował wirus A/H1N1.

  Państwowy Zakład Higieny wśród zaleceń dotyczących profilaktyki nowej grypy zawarł i takie, by w szkołach przeprowadzano szkolenia, podczas których nauczyciele informowaliby uczniów i ich rodziców jak zapobiegać szerzeniu się zakażeń wirusem grypy A/H1N1.

  - W Poznaniu sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez wydział zdrowia Urzędu Miasta - powiedział Rafał Łopka z biura prasowego poznańskiego magistratu. - Współpracujemy z wojewodą i centrum zarządzania kryzysowego, ale szkoleń jako takich nie przewidziano.
  Szkolenia prawdopodobnie będą się jednak odbywać, gdyż dyrektorzy zostaną do nich zobowiązani przez Kuratorium Oświaty.

  - MEN i Główny Inspektor Sanitarny przygotowali pakiet materiałów edukacyjnych dotyczących zagrożenia grypą A/H1N1 - tłumaczy Dorota Śliwińska, rzecznik Kuratorium Oświaty w Poznaniu. - Na początku września informacje te trafią do szkół w formie ulotek.

  Śliwińska dodała, że do obowiązków dyrektorów należy wykonywanie zadań zapewniających bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom. A do tego zalicza się profilaktyka przeciwko nowej grypie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo