Piła: Egzaminator dostał dyscyplinarkę, a teraz wraca do...

  Piła: Egzaminator dostał dyscyplinarkę, a teraz wraca do pracy

  Ewa Auer

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jarosław W. zwolniony dyscyplinarnie w lutym 2008 roku z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile może wrócić do pracy. Taki wyrok, w miniony piątek wydał Sąd Okręgowy w Poznaniu. Wyrok jest prawomocny, dyrektor WORD, który zwolnił egzaminatora może jedynie wystąpić do Sądu Najwyższego o jego kasację. Nie zmienia to faktu, że Jarosław W. w ciągu siedmiu dni od wydania wyroku ma pojawić się w pracy.
  - W poniedziałek pewnie jeszcze nie pójdę, może w środę - zdradza. Jarosław W. nie kryje oczywiście zadowolenia. - Najważniejsze, że obroniłem honor. Wilczy bilet, który dostałem niesłusznie, ciążył na moim życiorysie - przyznaje.

  Jarosław W. przez wiele lat pracował jako dyrektor wydziału komunikacji w pilskim starostwie. Kiedy nastał Tomasz Bugajski, został zwolniony i znalazł pracę w pilskim WORD.
  Tu jednak też nie zabawił długo. Popadł bowiem w konflikt z dyrektorem Zbigniewem Przeworkiem. Jarosław W. jako związkowiec, wielokrotnie krytykował decyzje dyrektora. Podpadł na całego, gdy dyrektor wyłączył z egzaminów centralne rondo w Pile i dojazdowe do niego ulice.

  Jarosław W. oficjalnie zaprotestował i napisał pismo do urzędu marszałkowskiego w Poznaniu. Tam jednak nie doszukano się nieprawidłowości, a egzaminator z hukiem wyleciał z pracy. Już sąd w Pile uznał jednak, że zwolnienie dyscyplinarne nie miało podstaw i nakazał wypłatę egzaminatorowi odszkodowania w wysokości trzech pensji. Nie przywrócił go jednak do pracy, uznając, że konflikt z dyrektorem jest zbyt silny. Jarosław W. odwołał się więc do Poznania i tam sąd uznał, że pilski sąd z tym konfliktem przesadził.

  -Jestem w szoku. Na pewno wystąpię o kasację wyroku - komentuje Zbigniew Przeworek. - Nie rozumiem, jak sąd mógł przywrócić do pracy osobę, która wszystkich podburzała, co było udowodnione wcześniej w sądzie w Pile.

  Dyrektor przyznaje jednocześnie, że nie widzi szans na współpracę z Jarosławem W.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wszystko po Staremu

  Jamendo_CBA_pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Wszystko po Staremu, nie "OTAKE" Polskę Walczyliśmy!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo