Poznan: Na Fabianowie będzie nowoczesna podstawówka i nowe...

Poznan: Na Fabianowie będzie nowoczesna podstawówka i nowe gimnazjum

Katarzyna Sklepik, Elżbieta Sobańska

Głos Wielkopolski

Głos Wielkopolski

Oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa, gimnazjum i nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny to plany fundacji "Familijny Poznań" na zagospodarowanie - przejętej od miasta - Szkoły Podstawowej nr 52 na Fabianowie.

Obecnie w budynku szkolnym zakończył się remont pomieszczeń, trwają prace porządkowe i urządzanie sal lekcyjnych. W przygotowaniu jest także plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
- W następnej kolejności chcemy zabrać się za uporządkowanie terenu wokół szkoły, zbudować boisko z prawdziwego zdarzenia i salę gimnastyczną bo te, które się tutaj znajdują nie nadają się do użytku - wyjaśnia Mateusz Krajewski , wiceprezes fundacji "Familijny Poznań".


Za placem zabaw dla najmłodszych ma powstać wybieg dla kucyków i stajnia. Obecnie teren ten jest ogródkiem, który bezprawnie uprawiają emerytowani nauczyciele, mieszkający w budynku szkoły. Grunt ten należy do miasta, więc będą musieli go oddać.

Sławomir Hinc, wieprezydent Poznania uważa, że takiej samowoli tolerować nie można, jednak zwrócił się z prośbą do fundacji, by ta wydzieliła tym mieszkańcom kawałek ziemi.

- Najważniejsze jest dobro uczniów i rozwój szkoły - mówi Sławomir Hinc. - Jedyne co możemy zaproponować to wydzielone 300 metrów kwadratowych, a nie jak do tej pory ponad 5 tysięcy metrów, które użytkowali.

Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo