Szpital w Koninie nadal bez rezonansu

  Szpital w Koninie nadal bez rezonansu

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Szpital w Koninie unieważnił konkurs na usługi rezonansowe. Powód? Zaprotestowały firmy, które przegrały rywalizację. Placówka nadal więc korzysta z bardzo kosztownej diagnostyki w innych miastach. A to powoduje dodatkowe koszty dla lecznicy.
  Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie, jeden z największych w całym regionie, cały czas nie ma rezonansu magnetycznego. Chorego, często na noszach, transportuje się do odległego Kalisza, a nawet Poznania.

  Ogłoszony w czerwcu konkurs miał zmienić tę sytuację. Spośród firm, które do niego przystąpiły, oferta Alliance Medical Polska spełniała wszystkie kryteria, jakich żądał szpital. - Zaproponowaliśmy 350 złotych za badanie pacjenta ze szpitala, co okazało się bezkonkurencyjne w stosunku do naszych rywali. Skompletowaliśmy też zespół specjalistów - opowiada dyrektor generalny spółki Maciej Wierzbicki.

  Konkurs został jednak unieważniony. Zaskoczeni zwycięzcy dziwią się tej decyzji, bo jak twierdzą, rozmowy z dyrekcją tego nie zapowiadały. - O unieważnieniu zdecydowały protesty innych uczestników, a ja mam prawo tak postąpić - tłumaczy Sławomir Matysiak, dyrektor naczelny szpitala w Koninie.

  Firma Alliance Medical Polska obliczyła koszt transportowania chorego do najbliższych ośrodków od Konina. Na pacjencie lecznica traci obecnie 650 złotych. A miesięcznie z takich badań korzysta około 100 pacjentów konińskiego szpitala.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo