Leszno: Sąd skazał Romów za grożenie sąsiadom

  Leszno: Sąd skazał Romów za grożenie sąsiadom

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Sprawa karna w leszczyńskim sądzie ukazała oblicze konfliktu, który od dłuższego czasu dzieli kilka rodzin w kamienicy z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Przemysłowej. Dwaj bracia romskiego pochodzenia zostali skazani za grożenie swoim sąsiadom. Nie mogą się z tym pogodzić ich rodzice, ani pozostali lokatorzy.
  - To nie jest kamienica bez skazy. Często dochodzi tam do awantur- mówi Wojciech Sierpowski, wicedyrektor Miejskiego Zakładu Budynków Komunalnych w Lesznie.

  Konflikt między rodzinami narastał od kilku lat. Początkowo chodziło o drobne nieporozumienia, ale z czasem w kamienicy przy ulicy Przemysłowej coraz częściej gościły policyjne patrole. W październiku 2008 roku 19 - letni Dawid M. jeden z synów państwa M. (z pochodzenia romów, ale z polskim obywatelstwem) pożyczył ,,na procent" 330 złotych od 14 - letniego Mikołaja S.

  Chłopak odebrał pieniądze od listonosza. Były to alimenty od ojca. Mikołaj nie powiedział o pożyczce swojej matce. Donata S. dowiedziała się o tym kilka tygodni później i jak się okazało, to nie jedyny ,,interes", który Mikołaj ubił z kolegami z podwórka. Również ,,na procent" przekazał telefon komórkowy starszemu z braci, 25 - letniemu Rafałowi M.

  - Kiedy się o tym dowiedziałam poszłam porozmawiać z rodzicami cyganów - wyjaśnia Donata S. - Zobowiązali się oddać pieniądze. Gdy w lutym termin spłaty minął zaczęli grozić mojemu synowi i jego koledze Jarkowi. Nasze dzieci były zastraszane. Na klatce schodowej Rafał krzyczał do Mikołaja ,,ty polska świnio". Ostrzegał, że jeśli zgłosi sprawę na policję, to wsadzi go do bagażnika i wywiezie do lasu. Oni czują się bezkarni.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Analiza

  Psycholog (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 18

  Dobrze że takie zajścia w końcu ujrzały światło dzienne. Od zawsze wiadomo że "rzymianie" są skłonni do wykorzystywania naiwności ludzkiej. Sam także znam wiele przypadków kradzieży, bądź wyłudzeń....rozwiń całość

  Dobrze że takie zajścia w końcu ujrzały światło dzienne. Od zawsze wiadomo że "rzymianie" są skłonni do wykorzystywania naiwności ludzkiej. Sam także znam wiele przypadków kradzieży, bądź wyłudzeń. Wiadomo także że ów "rzymianie" wyewoluowali w środowisku w którym żyją na tyle, że nie podejmując pracy są w stanie rozbijać się mercedesami. Ta sprawa jest warta przemyślenia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Romowie

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  nie rozumiem. Roma to Rzym a Romowie to Rzymianie ? Skąd Rzymianie w leszczyńskiem? Czy to może jakiś zapomniany legion? Piszecie Romowie a dalej cyganie . A może to cyganie z Rzymu ? Panie...rozwiń całość

  nie rozumiem. Roma to Rzym a Romowie to Rzymianie ? Skąd Rzymianie w leszczyńskiem? Czy to może jakiś zapomniany legion? Piszecie Romowie a dalej cyganie . A może to cyganie z Rzymu ? Panie Danielu, co oni z Panem zrobili !
  > zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo