Psy rozszarpały zwierzę na oczach inspektora z TOZ

  Psy rozszarpały zwierzę na oczach inspektora z TOZ

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W czwartek razem ze strażą miejską i Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami odwiedziliśmy miejsce, gdzie przetrzymywane są dziesiątki psów.
  W piątek Stefania Kozłowska z TOZ, która przyjechała powtórnie, by poratować "hodowcę" karmą dla zwierząt była świadkiem, jak kilka puszczonych wolno mieszańców jamnikowatych zagryzło innego psa. Nie była w stanie interweniować, bo nikt jej nie chciał otworzyć furtki.

  Pan Józef dzierżawi działkę od miasta. Dzisiaj powinien ją opuścić, bo użytkuje ją niezgodnie z przeznaczeniem. Wydział gospodarki nieruchomościami podjął decyzję o wypowiedzeniu najmu. Miała tu być zieleń, a jest bałagan i nielegalne przytulisko dla zwierząt.

  Po naszym artykule, który ukazał się tydzień temu, oraz nagłośnieniu sprawy przez dziennikarzy Telekuriera, na działkę pana Józefa pojechali funkcjonariusze straży miejskiej i Stefania Kozłowska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


  Pan Józef miał na działce już tylko 4, z 19 psów. Najpierw skłamał, że wzięli je do siebie dobrzy ludzie, by nie trafiły do schroniska. Potem okazało się, że je schował na sąsiedniej, prywatnej działce!

  Przemysław Piwecki, strażnik miejski, miał do niego tylko kilka pytań. Podstawowe - o szczepienia zwierząt. - Jeden jest szczepiony - usłyszeliśmy w odpowiedzi. Pozostałe nie mają nawet książeczek zdrowia.

  - Jeszcze nigdy nie widziałam tak dużej liczby psów w takich warunkach - mówiła Stefania Kozłowska .
  Trudno powiedzieć, że zwierzęta są głodne. Na pewno dostają kaszę, jakieś resztki, być może nawet ze śmietników. Pan Józef ma bowiem wszędzie "eksponaty", które, jak twierdzi, ludzie bezsensownie wyrzucają do śmieci.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TO CZCZE GADANIE. MOZE PARE PAŁ NA DZIEŃ DOBRY JÓZEFOWI?

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  A pózniej zwierzakami sie zająć?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo