MPK: Nie ma autobusu? MPK zapłaci karę

  MPK: Nie ma autobusu? MPK zapłaci karę

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jak usprawnić komunikację miejską w Poznaniu? Na to pytanie starają się znaleźć odpowiedź pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego. Przygotowują się do podpisania z Miejskim Przedsiębiorstwem Kominukacyjnym długoletniej umowy. Ma ona przewidywać, że za każdy kurs autobusu lub tramwaju, który wypadnie z rozkładu, przewoźnik będzie musiał zapłacić karę.
  W zamian za to, że MPK będzie przez najbliższych 15 lat głównym przewoźnikiem na terenie gminy, będzie musiało zrealizować także kilka inwestycji. Wszystkie zostały już rozpoczęte.

  Dobiega końca przetarg na zakup 40 niskopodłogowych tramwajów, niedługo zostanie ogłoszony kolejny - na zakup 75 nowych autobusów (łącznie z 25 nowymi solarisami, które trafią do Poznania jeszcze w tym roku, będzie po stolicy Wielkopolski jeździło 100 niskopodłogowych, ekologicznych autobusów).

  Trwa już także projektowanie olbrzymiej, nowej zajezdni tramwajowej, która stanie na Franowie. To tutaj będą garażowane tramwaje, które dzisiaj stoją na ulicy Gajowej, Madalińskiego i na torach odstawczych przy ulicy Budziszyńskiej.

  - Szukamy także nowych rozwiązań, które mogłyby usprawnić funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Poznaniu - twierdzi Rafał Kupś, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. - Jednym z nich są kary dla MPK za niezrealizowane z jego winy kursy.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo