Licheń: Tłumy na odpuście

  Licheń: Tłumy na odpuście

  AK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prawdziwe oblężenie przeżyło w święto Wniebowzięcia NMP licheńskie sanktuarium. Przed południową mszą na drogach prowadzących do Lichenia tworzyły się korki dochodzące do kilkunastu kilometrów. Wszystkie parkingi były zastawione, a alejkami sanktuarium trudno było się przecisnąć. Po brzegi wypełniła się również bazylika.


  Na odpustową sumę, której przewodniczył ordynariusz witebski - biskup Władysław Blin, który na Białorusi posługę pełni już 20 lat, przyjechało ponad 20 tysięcy pielgrzymów. Dla hierarchy było to szczególne przeżycie, bo wychował się w pobliskim Ślesinie i sam kiedyś pielgrzymował do Lichenia.

  - Pierwszy cud, który miał miejsce w Kanie Galilejskiej, Jezus uczynił na prośbę Matki Bożej - to wymowne przesłanie.
  Jezus zrobił pierwszy cud dla młodych, dla zakochanych. Człowiek, który się modli, wie w którą stronę iść - dlatego wiara jest tak potrzebna i dlatego przyprowadziła was do Matki, do tej licheńskiej świątyni by się na nowo umocnić, odbudować - mówił w homilii biskup Władysław Blin.

  Zgodnie z tradycją, bo odpust Wniebowzięcia NMP jest nazywany też Matki Bożej Zielnej, wierni przynieśli do poświęcenia wiązanki ziół, kwiatów i zbóż. Z niektórych wystawały również marchewki, fasola i jabłka. Po uroczystościach tłumy oblegały kramy z pamiątkami, punkty gastronomiczne oraz wesołe miasteczko.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo