Chodzieska Porcelana tropi fałszerzy

  Chodzieska Porcelana tropi fałszerzy

  Bożena Wolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Niezorientowany klient poszukujący dobrej porcelany znanej marki wpisując w internet hasło "porcelana Chodzież" może mieć problem z wyborem. Bowiem Chodzież porcelaną stoi i zastawy produkuje nie tylko spadkobierca "starej" fabryki, ale również wiele innych tutejszych firm.
  - Nic w tym wyjątkowego - mówi prezes Porcelany Chodzież S.A. Krzysztof Spychalski. - Nie od dzisiaj wiadomo, że w mieście, gdzie dominuje jeden duży przemysł powstają firmy siostrzane, przykładem tego są swarzędzkie meble. I to jest zrozumiałe, bo każdy chce żyć. Jeśli więc nie pojawiają się naprawdę wyraźne oznaki nieuczciwej konkurencji, nie reagujemy.

  Właśnie na nieuczciwą konkurencję trafiono niedawno.
  Jedna z firm chodzieskich, jak ustalono, posługiwała się bardzo podobnym logo do Porcelany Chodzież S.A. Sprawa wyszła na jaw i została zawarta ugoda, chodziescy przedsiębiorcy zobowiązali się do zniszczenia podrobionych wyrobów, przeproszenia na łamach prasy oraz zapewnieniu, że nie będą w przyszłości stosować podobnych praktyk.

  W Chodzieży była to pierwsza tego typu sprawa w ostatnich latach. Bo, choć pierwszymi "podrabiającymi" byli Polacy, to teraz prym wiodą Chińczycy.

  W ostatnim czasie Porcelana Chodzież S.A. zawarła dwie inne ugody z dystrybutorami chińskiej porcelany identycznej z fasonami chodzieskimi. We Francji sprzedawano z wielkim powodzeniem serwis "Kropla". Był identyczny z chodzieskim, a do tego o wiele tańszy, co wynikało ze złej jakości. Sprawa trwała dwa lata, jednak ostatecznie została zawarta ugoda.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo