MPK: Pijana młodzież przy torach "pestki"

  MPK: Pijana młodzież przy torach "pestki"

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tydzień temu strażnicy zaczęli patrolować okolicę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Widok mundurowych idących wzdłuż torów nikogo już nie dziwi. Są też pierwsze efekty służby przy "pestce". Patrole municypalnych to odpowiedź na skargi pracowników MPK na to, że czasem strach jeździć po "pestce".

  - Młodzi przebiegają przez tory, układają na nich kamienie, rzucają w tramwaje ciężkimi rzeczami - mówili motorniczowie.

  W minionych dniach takich incydentów nie zanotowano, ale... - strażnicy z Winograd zauważyli nastolatków, zataczających się na skarpie PST. Dziewczyna nie mogła utrzymać równowagi, zaczęła się staczać w kierunku torowiska - mówi Przemysław Piwecki ze straży miejskiej w Poznaniu.
  - Było to w pobliżu ulicy Słowiańskiej. Patrol natychmiast podbiegł do dziewczyny i jej towarzysza. Municypalni wylegitymowali parę: dziewczyna miała 15 lat, chłopak 17. Od obojga czuć było alkohol. Strażnicy zaprowadzili ich w bezpieczne miejsce i wezwali policję z alkotestem. Okazało się, że mieli w wydychanym powietrzu 1,06 i 0,3 promila alkoholu. Zawieziono ich do komisariatu i wezwano rodziców.
  - Do tej pory to pierwszy tak poważny przypadek z udziałem nieletnich, dostrzeżony podczas patrolowania "pestki" - mówi Piwecki. - Strażnicy złapali też i odprowadzili do rodziców dziewięciu nieletnich, którzy przechodzili przez torowisko w miejscu zabronionym lub przesiadywali na skarpie przy torach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo