Krobia: Nie będzie Dni Krobi i innych imprez: pieniądze są...

  Krobia: Nie będzie Dni Krobi i innych imprez: pieniądze są potrzebne na zasiłki

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Nie będzie Dni Krobi, taką decyzje podjęli radni. Zaoszczędzone z tego tytułu oraz innych planowanych przedsięwzięć pieniądze zostaną przekazane mieszkańcom dotkniętym lipcową wichurą.
  Mowa jest o prawie 300 tysiącach złotych. Składają się na nią środki zarezerwowane na organizacje kilku plenerowych imprez - wspomnianych już Dni Krobi oraz turnieju wsi, dożynek gminnych, festynu na pożegnanie wakacji.

  Choć zawsze cieszyły się one dużym zainteresowaniem, to radni nie zawahali się nad ich odwołaniem podnosząc ręce podczas głosowania. Zrezygnowano także z pełnej realizacji programu rewitalizacji miasta. W tym wypadku ograniczono się jedynie do opracowania koncepcji.

  Pieniądze w formie zasiłków celowych trafią do poszkodowanych mieszkańców. Będą one wynosiły od 150 złotych do 7 tysięcy, w zależności od poniesionych szkód i będą wypłacane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski były przyjmowane do 7 sierpnia. Wypłaty mają ruszyć niebawem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo