W Wielkopolsce kryzys uderzył także w milionerów

  W Wielkopolsce kryzys uderzył także w milionerów

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Według danych Izby Skarbowej w Poznaniu w naszym województwie liczba milionerów zmalała o około 300 osób w porównaniu do ubiegłego roku.
  - Walka z kryzysem w Wielkopolsce przebiega w szokująco dobry sposób - zapewniał w piątek w Poznaniu wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Wtórował mu wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

  - Na koniec czerwca mieliśmy stopę bezrobocia na poziomie 7,8 procenta. To mniej niż wynosiła w styczniu 2008 roku - podkreślał wojewoda. Na dodatek w Poznaniu bezrobocie wynosi zaledwie 1,8 procenta, co jest najlepszym wskaźnikiem od 10 lat!


  Jednak mniej powodów do zadowolenia niż politycy mają najbogatsi Wielkopolanie. Rozliczając się z urzędem skarbowym za 2008 rok 1010 podatników wskazało dochód przekraczający milion złotych. Plasuje to nasze województwo na trzecim miejscu, jeżeli chodzi o liczbę najbogatszych Polaków. Wyprzedza nas tylko Warszawa i okolice oraz region łódzki.

  - Nie są to dane ostateczne, a wartości, które prezentują, mogą ulec jeszcze zmianie - zastrzega Małgorzata Spychała-Szuszczyńska z Izby Skarbowej w Poznaniu.

  W przeliczeniu na liczbę mieszkańców wypadamy już nieco gorzej. U nas na 100 tys. mieszkańców przypadają 73 osoby z rocznym dochodem przekraczającym magiczną barierę miliona złotych. Większe nasycenie bogatymi przedsiębiorcami jest w Zachodniopomorskiem, woj. łódzkim i mazowieckim. Poza tym to właśnie w Wielkopolsce odnotowano największy spadek majętnych ludzi. Z danych za 2007 rok wynikało, że w naszym regionie żyje 1302 milionerów, czyli o 292 osoby więcej niż obecnie. Spadek takich osób odnotowano także w województwach: pomorskim i zachodniopomorskim. Ale w tych dwóch regionach ubyło łącznie zaledwie 67 bogaczy.

  Z czego zatem wynika aż tak duży spadek milionerów w Wielkopolsce? Przypadkowo odpowiedzi na to pytanie udzielił niedawno Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

  - Poznaniacy są w ścisłej czołówce Polaków, którzy uzyskują dochody z rynku kapitałowego - mówił prezydent stolicy Wielkopolski w czasie konwencji New Connect w Poznaniu. A ponieważ giełda pod koniec 2008 roku i na początku tego notowała olbrzymie straty to i majątki osób grających na parkiecie znacznie stopniały. Jednak patrząc na to co się dzieje na warszawskim parkiecie od pół roku, można przypuszczać, że już w przyszłym grono wielkopolskich bogaczy znowu znacznie wzrośnie.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ***

  ANA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  http://www.worldwebnewspapers.com/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  milionerzy

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  czyli spekulanci czyli wirtualny pieniądz czyli nie sieją a zbierają. No to chromolić taki chory ustrój.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo