Rolnicy z zalanych nadnoteckich łąk nie stracą dopłat

  Rolnicy z zalanych nadnoteckich łąk nie stracą dopłat

  TR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rolnicy, którzy z powodu wysokiego poziomu wody w Noteci, nie mogli skosić swoich łąk położonych nad rzeką, nie muszą się martwić, że stracą dopłaty. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydała właśnie w tej sprawie oświadczenie korzystne dla rolników.
  W sytuacjach nadzwyczajnych, takich właśnie jak zalanie łąk, agencja może zwolnić rolników z obowiązków, które trzeba wypełnić, żeby otrzymać unijne pieniądze, albo wyznaczyć im inny, bardziej realny termin.

  Rolnicy muszą jednak pamiętać, żeby 10 dni po tym, gdy poziom wód w Noteci obniży się na tyle, żeby można się dostać na łąką, powiadomić o wcześniejszych trudnościach kierownika Biura Powiatowego ARiMR, w którym składali wniosek o dopłaty. W wypadku rolników z gmin Miasteczko Krajeńskie i Białośliwie będzie to agencja w Pile. Jeżeli tego nie zrobią, stracą pieniądze.

  Czy rolnicy z nadnoteckich łąk zawsze będą skazani na kaprysy rzeki? Odpowiedzi będą szukać specjaliści, których senator PO Piotr Głowski chce ściągnąć na jesienną konferencję poświęconą Dolinie Noteci.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo