Poznań: Nie dokarmiajmy zwierząt w starym zoo

  Poznań: Nie dokarmiajmy zwierząt w starym zoo

  Paulina Kijewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O starym zoo zrobiło się głośno, za sprawą aktów wandalizmu, których mieli dopuszczać się zwiedzający. Okazało się jednak, że informacje te były mocno przesadzone, a zwierzętom nic poważnego nie zagraża.


  - Największym problemem jest nieprzestrzeganie zakazu dokarmiania zwierząt - mówi Zbigniew Walkowiak pracownik ogrodu zoologicznego. - Kozy musiały przejść kilkudniową dietę po tym, jak poczęstowano je chipsami i innymi smakołykami. Na szczęście takie sytuacje nie zagrażają bezpośrednio ich życiu.

  Pracownicy zoo starają się zapobiegać nawet najdrobniejszym przejawom chuligaństwa na terenie parku.
  Do pracy zatrudniono firmę ochroniarską, a kasjer zwraca uwagę wchodzącym, którzy mimo tablic informacyjnych próbują wprowadzać do środka psy, a nawet rowery. Żółwie przeniesiono do zamkniętej klatki, co znacznie zwiększyło ich bezpieczeństwo. Działania te, to jak dotąd prewencja, bo nic poważnego się nie stało.

  Z pewnością sprawę ułatwiłoby założenie monitoringu.
  - Odkąd wstęp dla zwiedzających jest darmowy, mamy taki natłok ludzi, że nie można wszystkiego upilnować - przekonuje jeden z pracowników. Maciej Milewicz z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania mówi, że w tej chwili nie ma żadnych projektów związanych z monitoringiem parku. Może w następnych latach taki pomysł się pojawi, ale będzie to raczej odległa przyszłość. - Obecnie teren ten jest regularnie patrolowany przez straż miejską - dodaje Maciej Milewicz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo