Konin: Mieszkańcy ruszyli na kolejną pielgrzymkę na Jasną...

  Konin: Mieszkańcy ruszyli na kolejną pielgrzymkę na Jasną Górę

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Po raz dziewiętnasty wyruszyła z Konina na Jasną Górę piesza pielgrzymka. Uczestniczy w niej grupa 250 pielgrzymów, tym po raz pierwszy osoby niepełnosprawne.
  Ze śpiewem pielgrzymi wyruszyli w drogę po nabożeństwie w kościele pod wezwaniem świętego Maksymiliana Kolbe. Pierwszy przystanek mieli w Potażnikach, gdzie panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie przygotowały poczęstunek. Tegoroczne hasło pielgrzymki to - Otoczmy troską życie. Podobnie jak w latach ubiegłych kierownikiem pielgrzymki jest ks. Sławomir Majdecki. Pątnicy będą w drodze siedem dni, pójdą trasą przez Turek, Sieradz do Częstochowy. W tym roku po raz pierwszy wyruszyło dziewięć osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Mówią, że pielgrzymka od dawna była ich marzeniem. Teraz mogą zrealizować swoje plany, towarzyszy im grupa wolontariuszy pomagająca w drodze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo