Bunt kierowców: skarżą opłaty na

  Bunt kierowców: skarżą opłaty na A2

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - W związku z przejazdem we wtorek drogą A2, zwaną autostradą, na odcinku Nowy Tomyśl - Gołuski proszę o przyznanie rekompensaty za nierzetelną realizację usługi - domaga się w Radosław Kostecki od Autostrady Eksploatacje odpowiedzialnej za A2.
  Kierowca zarzuca firmie, że za przejazd remontowanym odcinkiem nie powinien płacić aż 11 złotych.
  - Poruszanie się jednym pasem w kolumnie kilkudziesięciu samochodów z przeciętną prędkością 60 km/godz. nie miało nic wspólnego z rzetelną realizacją usługi i "opłatą za przejazd autostradą" - argumentuje.

  - To jest jakiś absurd! Muszę się wlec za tirami przez kilkanaście kilometrów. Zanim ten korek się rozładuje mijają kolejne cenne minuty - irytuje się Marek, poznaniak, który służbowo przynajmniej dwa razy w tygodniu musi korzystać z A2.

  - Przed wjazdem na autostradę są informacje o remoncie, więc jeśli ktoś się decyduje na podróż A2, to zawiera pewnego rodzaju umowę i musi uiścić opłatę - przekonuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik Autostrady Wielkopolskiej.

  - Na tej tablicy nie ma informacji, na jakim odcinku są prowadzone prace, co uniemożliwiało podjęcie decyzji, czy przejazd inną drogą jest opłacalny - uważa Radosław Kostecki.
  Nie tylko on domaga się rekompensaty od Autostrady Eksploatacja, operatora drogi. W lipcu do firmy wpłynęły cztery podobne skargi.

  - Zazwyczaj kierowcy domagają się zwrotu pieniędzy zapłaconych za przejazd lub też dodatkowej rekompensaty za stracony czas lub niedojechanie na ważne spotkanie - wylicza Renata Rychlewska, rzecznik Autostrady Eksploatacja.

  W kwietniu 2008 roku jeden kierowca już wygrał przed sądem proces ze Stalexportem, firmą odpowiedzialną za autostradę A4. Wówczas Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył na spółkę grzywnę w wysokości 1,3 miliona złotych.

  Jednak przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej nie obawiają się żadnych pozwów. Jak twierdzą, postępują zgodnie z koncesją i prawem.

  Potwierdził to rok temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. - Podstawowe różnice pomiędzy remontem autostrady A4 i A2 dotyczą zwiększenia się teoretycznego czasu przejazdu w trakcie najintensywniej prowadzonych prac - mówi Maciej Chmielowski z UOKiK. - W przypadku odcinka Kraków - Katowice zwiększył się on o 22 proc., podczas gdy na autostradzie A2 było to 11 procent - wyjaśnia Maciej Chmielowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  obnizenie opłat

  Jotgie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 16

  Nigdy tego nie zrozumiem - wjeżdżając na autostradę zawsze zakładam i za to płacę, że przejadę szybko, z założoną prędkością 130 km/godz ponieważ chcę oszczędzić swój czas! Więc dlaczego mam...rozwiń całość

  Nigdy tego nie zrozumiem - wjeżdżając na autostradę zawsze zakładam i za to płacę, że przejadę szybko, z założoną prędkością 130 km/godz ponieważ chcę oszczędzić swój czas! Więc dlaczego mam zapłacić skoro nie z mojej winy nie mogę osiągnąć założonego celu?! Według mnie powinna natychmiast zostać wydana ustawa, uniemożliwiająca (lub obniżająca proporcjonalnie do założonej utraty czasu - np. te 11 czy 22%) opłaty za przejazd.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  abc

  abc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Nawet, gdyby cały odcinek Autostrady Wielkopolskiej był remontowany, to i tak czas przejazdu jest krótszy, niż drogami alternatywnymi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A-2

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Patalas i Kulczyk zawsze działają zgodnie z prawem. Pytanie czyim prawem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo